آموزش ابتدایی

آموزش ابتدایی

آموزش ابتدایی
آموزش ابتدایی

جستجوی مطالب

آموزش ابتدایی

موضوعات


پیوند های مفید


صفحات مستقل

آموزش ابتدایی
 • قالب وبلاگ
 • یک وسیله ی بسیار ضروری برای اتومبیل شما
 • تست
 • ضمانت
 • Employment
 • Best
 • memarket
 • .

 • منوی اصلی


  نویسندگان


 • آمار و بازدید

  بازدید های امروز: 104
  بازدید های دیروز : 171
  بازدید این ماه : 17110
  بازدید های امسال : 155606
  بازدید های کل : 241734
  افراد آنلاین : 1
  تعداد مطالب: 297
  تعداد کاربران : 516

  وبگذر


  چت
  آمار  تاریخ: یکشنبه 20/11/1392 ساعت: 20:44 بازدید: 440 نویسنده: آسیبی

  حافظه موقت ویندوز یا به اصطلاح کلیپ برد یکی از قابلیت های اساسی و مهم و کاربردی ویندوز است . وقتی یک فایل یا متن را کپی یا کات کنیم در این حافظه ذخیره میشود و تا وقتی چیز دیگری جایگزین آن نشود قابل استفاده است اما گاهی پیش می آید که به دلیلی ناخواسته مثلا کپی اشتباهی فایلی دیگر حافظه ی قبلی پاک می شود و ما به حافظه ی قبلی نیاز داریم یا گاهی نیاز داریم از چند فایل به تناوب کپی کنیم  در این حال این ابزار به کمک ما می آید. این ابزار میتواند تا 1024 کپی را در حافظه ی خود نگه دارد و به آسانی و تنها یا یک کلیک قابل باز خوانی است . این ابزار قابلیتهای خاص دیگری هم دارد که موقع استفاده متوجه آن خواهید شد.برای دانلود از لینک زیر استفاده کنید:

  دانلود ClipX  موضوعات:سایر مقالات ,
  بهترین-نرم-افزار--افزایش-حافظه-کلیپ-بُرد بهترین-نرم-افزار--افزایش-حافظه-کلیپ-بُرد بهترین-نرم-افزار--افزایش-حافظه-کلیپ-بُرد بهترین-نرم-افزار--افزایش-حافظه-کلیپ-بُرد بهترین-نرم-افزار--افزایش-حافظه-کلیپ-بُرد امتیاز : 1666 دیدگاه(0)


  تاریخ: جمعه 18/11/1392 ساعت: 23:41 بازدید: 551 نویسنده: آسیبی

  در عصر حاضر از انواع نرم افزارها براي كارهاي روزمره استفاده مي شود. كه قسمتي از اين نرم افزارها در اختيار طراحان گرافيك قرار گرفته است.

            در اين تحقيق سعي شده كه طراحان گرافيك آشنايي مختصري در مورد اين نرم افزارها و خصوصيات و كاربرد آنها بدست آورد. چه بسا طراحان گرافيك بسياري هستند كه تجربه لازم را در مورد استفاده از اين نرم افزارها ندارند، اين مسئله باعث مي شود كه ايده هاي بسيار خلاقانه آنها كه بر روي مانيتور كامپيوتر زيبايي فراواني دارد به هنگام استفاده و چاپ جلوه واقعي خود را نداشته باشد.

            اين تحقيق براي كمك به طراحان گرافيك و همه كساني است كه مي خواهند در رشته كاري خود حضور مثبت يابند و كاري نفيس به جا گذارند.

  زماني همه طراحي ها با دست انجام مي شد و چون روش ماشيني براي تكثير وجود نداشت ناچار به طراحي مجدد از آنها بودند. اما اكنون كامپيوترها و نرم افزار هاي مربوط به آنها چنان تنوعي يافتند كه كمتر شيئي را مي توان يافت كه انتقال نقش و تصوير  روي آن وجود نداشته باشد. طراحي كه از قابليت و استفاده از نرم افزارها آگاهي نداشته باشد نمي تواند كار مورد قبولي را ارائه دهد بنابراين معقول تر و صحيح تر آن است كه قبل از شروع به طراحي با اين نرم افزارها آشنا شويم.

            كامپيوتر به عنوان يك ابزار ساده در كار طراحي باعث شده كه بسياري از طراحان غير آشنا مغلوب رنگها و ابزاررهاي موجود در آن نرم افزارها بشوند.

  .............برای دیدن بقیه به ادامه مطلب مراجعه کنید...........  موضوعات:مقالات علمی ,
  دانلود-مقاله-آشنایی-با-گرافیک دانلود-مقاله-آشنایی-با-گرافیک دانلود-مقاله-آشنایی-با-گرافیک دانلود-مقاله-آشنایی-با-گرافیک دانلود-مقاله-آشنایی-با-گرافیک امتیاز : 1838 ادامه مطلب| دیدگاه(0)


  تاریخ: پنجشنبه 17/11/1392 ساعت: 17:41 بازدید: 739 نویسنده: آسیبی

  معلم درس را با این سوال آغاز کرد؟ او روی تخته نوشت؟ آیا تا کنون متوجه شده اید که سیم کشی خانه شما موازی است یا متوالی ؟بچه ها به فکر فرو رفتند و بعضی با هم مشورت می کردند. برخی گفتند موازی و برای جواب دادند متوالی و برخی سکوت کردند و جوابی ندادند. معلم گفت:امروز به خانه رفتید با دقت به سیم کشی  خانه تان نگاه کنید.  بچه ها حالا با همکاری یکدیگر در گروههای 4 الی 5 نفره سعی می کنید یک مدار متوالی و یک مدار موازی بسازید و پی به تفاوت این دو نوع مدار  ببرید. بچه ها روی میز کار  وسایل لازم برای ساخت مدار موازی و متوالی  از قبل آماده شده است و تعدادی برگه روی میز وجود دارد که در آن روش  یا شیوه ساخت  اینگونه مدار ها نوشته شده است و با کمک شکلهای مدار متوالی و موازی که من روی تخته خواهم کشید و یا با توجه به شکل مدار موازی و متوالی که در کتاب درسی شما هست در گروه های خود با کمک هم و با راهنمایی که من به شما می کنم شروع کنید. بچه ها با علاقه زیاد  شروع کردند و بعد مدتی گرو ه ها  مدار ها را ساختند. معلم  از دانش آموز یکی از گروه ها خواست  تفاوت مدار موازی و متوالی که ساخته بودند را بگویید. در این موقع معلم دانش آموزان را به سکوت دعوت کرد . دانش آموز گفت:هرگاه در یک مدار لامپ ها را  که در مدار ما سه لامپ بود به دنبال هم یعنی پشت سر هم به طور متوالی مطابق شکل روی تخته  به هم وصل کنیم هنگامی که مدار بسته است و جریان از باطری می آید به طرف لامپها همه آنها روشن می شوند و وقتی یکی از این سه لامپ خراب شود یا  خاموش شود همه نیز از کار می افتند. ولی برعکس در مدار موازی که ما ساخته بودیم و سه لامپ بطور موازی قرار داشتند وقتی یکی از لامپ ها خاموش می کردیم آن دو لامپ  روشن ماندند. و خاموش نشدند. معلم پاسخ را پذیرفت و ادامه دادو گفت: اگر در یک مدار الکتریکی شما چند لامپ را بطور متوالی مطابق شکل  به هم ببندید و در مدار الکتریکی قرار دهید هنگامی که جریان از آن عبور می کند اگر یکی از لامپ ها خراب شود یا بسوزد یا خاموش گردد مشاهده خواهید نمود که بقیه لامپ ها  کار نمی کنند زیرا مدار قطع شده است. گاهی وقتها شاید شاهد بوده اید که در جشنها و مراسم ها لامپ های زیادی را بصورت متوالی به هم بسته باشند. اگر یکی خاموش شود مدار قطع می شود. و سایر لامپ ها روشن نمی شود.  زیرا از هر لامپ کل جریان الکتریسیته از منبع مانند باطری یا پیل عبور می کند و هر چه تعداد لامپها بیشتر شود جریان الکتریسیته با مقاومت بیشتری رو برو می شود و جریان برق کمتری از آن لامپها می گذرد. ولی بر

   

  .............برای دیدن بقیه به ادامه مطلب مراجعه کنید...........  موضوعات:مقالات علمی ,
  چگونه-می-توان-مدار-متوالی-و-مدار-موازی-ساخت؟- چگونه-می-توان-مدار-متوالی-و-مدار-موازی-ساخت؟- چگونه-می-توان-مدار-متوالی-و-مدار-موازی-ساخت؟- چگونه-می-توان-مدار-متوالی-و-مدار-موازی-ساخت؟- چگونه-می-توان-مدار-متوالی-و-مدار-موازی-ساخت؟- امتیاز : 1893 ادامه مطلب| دیدگاه(0)


  تاریخ: پنجشنبه 17/11/1392 ساعت: 10:31 بازدید: 557 نویسنده: آسیبی

  چند نمونه سوال عربی پایه ی هفتم برگرفته از راهنمای عربی پایه هفتم جهت دانلود آماده شده، از اینجا دریافت کنید یا از لینک کمکی که در ادامه مطلب قرار دارد دانلود کنید  موضوعات:نمونه سوالات نوبت اول ,
  نمونه-سوال-عربی-پایه-هفتم نمونه-سوال-عربی-پایه-هفتم نمونه-سوال-عربی-پایه-هفتم نمونه-سوال-عربی-پایه-هفتم نمونه-سوال-عربی-پایه-هفتم امتیاز : 1729 ادامه مطلب| دیدگاه(0)


  تاریخ: پنجشنبه 17/11/1392 ساعت: 05:29 بازدید: 465 نویسنده: آسیبی

  اگر شما به یک درخت تنومند یا پیر نگاه کرده باشین ممکن است این سؤال را از خود بپرسید: که این درخت چند ساله است؟ برای تعیین سن درختان روش های مختلفی وجود دارد در یکی از این روش ها باید درخت را قطع کرد اما همان طور که می دانیم کار درستی نیست که برای تعیین سن درخت، آن را قطع کنیم پس باید روش های دیگری را برای تعیین سن درخت زنده به کار ببریم که در زیر به همه این روش ها اشاره میکنیم.

   

  الف . سن درختان زنده

  امروزه سن درختان را به این صورت اندازه می گیرند که ابتدا سوراخی به قطر یک میخ در آن ایجاد می کنند که تا وسط درخت ادامه دارد سپس مایعی شفاف درون آن تزریق می کنند که این مایع بعد از مدتی خشک و سفت شده و آن را از درخت بیرون می کشند لایه های روشن و تیره روی آن اثر خود را گذاشته، سپس آن ها را می شمارند مثل برش درخت و دیدن لایه ها. بدین وسیله سن درخت اندازه گیری می شود.

   

  استفاده از مته سال سنج: در این روش مته از یک قسمت از پوست درخت وارد می شود و تا مرکز درخت فرو می رود، محل سوراخ کردن تقریبا نصف ارتفاع درخت می باشد. نمونه برداری انجام می شود حال تعداد حلقه ها را می شمارند.

   

   

  روش دیگر محاسبه قطر، طول و ارتفاع و تعداد شاخه های جانبی می باشد. هرچه قطر و ارتفاع و شاخه های

  تعیین سن درخت

  جانبی یك درخت بیشتر باشد عمرش بیشتر است.

   

  محیط بدنه درخت را محاسبه و شعاع آن را به دست می آورند و با توجه به ثابت بودن رشد سالیانه حدود سن درخت را حدس می زنند.

   

  تعیین سن به روش کربن 14

  معمولا از این روش برای تعیین سن درختان بومی مناطق گرمسیری و همچنین جنگل های استوایی که تقریبا هوا همیشه یک جور است استفاده می شود. در این نواحی تغییرات آب و هوایی بسیار كم است و در نتیجه رشد درختان تقریبا توقف و كاهشی ندارد تا گیاه بتواند حلقه های رشد داشته باشد.

   

  اندازه گیری سن با استفاده از كربن رادیو اكتیو وقتی قابل اعتماد خواهد بود كه از قلب درخت نمونه گیری انجام گرفته باشد جایی كه درخت رشد خود را از آن جا شروع كرده است. این روش بیشتر برای درختانی كه چوب سخت دارند قابل استفاده می باشد. استفاده از روش كربن رادیو اكتیو بسیار گران و زمان بر می باشد.

   

  در روش اندازه گیری میزان رشد، میزان رشد درخت را در یک محدوده زمانی اندازه گرفته و با توجه به جثه درخت عمر کلی آن را پیش بینی می کنند. این روش دقت بسیار کمی دارد.

   

  ب. تعیین سن درختان غیر زنده

  وقتی یك درخت بزرگ می شود لایه های چوب جدیدتری در زیر پوست درخت ساخته می شود.

   

  رنگ لایه ای كه در تابستان به وجود می آید با رنگ لایه ای كه در زمستان به وجود می آید متفاوت است. پس یك لایه كم رنگ و پر رنگ با هم نشان دهنده ی یك سال از عمر درخت است. پس از بریدن تنه اصلی با  شمردن حلقه های تیره و روشن درخت سن آن را اندازه می گیرند. 

   

  اگر درختی 10 حلقه در مقطع خود داشته باشد، می‌شود بگوییم که تقریباً ده ‌ساله است و درختی که 60 حلقه دارد تقریبا شصت‌ساله است. این روش ساده‌ترین روش تعیین سال درختان است. درخت هرچه ستبرتر و درازتر باشد، سن بیشتری دارد.  موضوعات:مقالات علمی ,
  چگونه-سن-درختان-را-مشخص-کنیم چگونه-سن-درختان-را-مشخص-کنیم چگونه-سن-درختان-را-مشخص-کنیم چگونه-سن-درختان-را-مشخص-کنیم چگونه-سن-درختان-را-مشخص-کنیم امتیاز : 1688 دیدگاه(0)


  تاریخ: سه شنبه 15/11/1392 ساعت: 20:42 بازدید: 534 نویسنده: آسیبی

  سی دی نصب نرم افزار توصیفی راهنمایی قبلا در چهار قسمت در سایت قرار داده شده بود ولی از آنجاییکه برخی کاربران نمیتوانند در آرشیو سایت درست جستجو کنند یا فراموش می کنند که جستجو کنند و مکرر درخواست قرار دادن فایل نصب توصیفی راهنمایی را ارسال میکنند ، مجدد این برنامه را قرار میدهیم اما این بار در یک پارت . اگر دانلود این حجم فایل بصورت یکجا برای شما سنگین است نسخه قبلی را از اینجا دریافت کنید که جهت سهولت دانلود به چهار بخش تقسیم شده است.

  اما سی دی کامل و تک پارت توصیفی راهنمایی را از لینک زیر میتوانید دریافت کنید:

  دانلود

  (لینک کمکی در ادامه مطلب قرار دارد)

  سی دی توصیفی ابتدایی را در صورت نیاز از اینجا دریافت کنید
     موضوعات:نرم افزار مدرسه الکترونیک ,
  سی-دی-نصب-نرم-افزار-توصیفی-راهنمایی سی-دی-نصب-نرم-افزار-توصیفی-راهنمایی سی-دی-نصب-نرم-افزار-توصیفی-راهنمایی سی-دی-نصب-نرم-افزار-توصیفی-راهنمایی سی-دی-نصب-نرم-افزار-توصیفی-راهنمایی امتیاز : 2075 ادامه مطلب| دیدگاه(0)


  تاریخ: سه شنبه 15/11/1392 ساعت: 20:29 بازدید: 554 نویسنده: آسیبی


  موضوعات:چندرسانه ای ,
  مجموعه-آموزشی-cinema-4D مجموعه-آموزشی-cinema-4D مجموعه-آموزشی-cinema-4D مجموعه-آموزشی-cinema-4D مجموعه-آموزشی-cinema-4D امتیاز : 1595 دیدگاه(0)


  تاریخ: یکشنبه 13/11/1392 ساعت: 06:54 بازدید: 622 نویسنده: آسیبی

  با سلام

  یه تحقیق تحت عنوان روشهای تدریس در دوره ی ابتدایی بوسیله ی ایمیل به دست ما رسیده که جهت استفاده ی شما عزیزان در سایت قرار میدهیم. این فایل را از لینک زیر دریافت کنید

  دانلود

  در صورت بروز مشکل در دانلود میتوانید از لینک کمکی استفاده کنید که در ادامه مطلب قرار داده شده است
     موضوعات:راهنمای تدریس کتب دبستان ,
  دانلود-تحقیق-روشهای-تدریس-در-دوره-ابتدایی دانلود-تحقیق-روشهای-تدریس-در-دوره-ابتدایی دانلود-تحقیق-روشهای-تدریس-در-دوره-ابتدایی دانلود-تحقیق-روشهای-تدریس-در-دوره-ابتدایی دانلود-تحقیق-روشهای-تدریس-در-دوره-ابتدایی امتیاز : 1899 ادامه مطلب| دیدگاه(0)


  تاریخ: جمعه 11/11/1392 ساعت: 12:19 بازدید: 514 نویسنده: آسیبی

  راهنمای تدریس فارسی سوم دبستان را از لینک زیر دریافتن کنید:

  دانلود

  اگر لینک مشکل داشت از لینک کمکی (در ادامه مطلب ) استفاده کنید

  برای ارسال نظر از بخش تماس با ما استفاده کنید  موضوعات:راهنمای تدریس کتب دبستان ,
  راهنمای-تدریس-فارسی-سوم-دبستان راهنمای-تدریس-فارسی-سوم-دبستان راهنمای-تدریس-فارسی-سوم-دبستان راهنمای-تدریس-فارسی-سوم-دبستان راهنمای-تدریس-فارسی-سوم-دبستان امتیاز : 1974 ادامه مطلب| دیدگاه(0)


  تاریخ: پنجشنبه 10/11/1392 ساعت: 11:35 بازدید: 451 نویسنده: آسیبی
  آخرین-آپدیت-برنامه-توصیفی-ابتدایی آخرین-آپدیت-برنامه-توصیفی-ابتدایی آخرین-آپدیت-برنامه-توصیفی-ابتدایی آخرین-آپدیت-برنامه-توصیفی-ابتدایی آخرین-آپدیت-برنامه-توصیفی-ابتدایی امتیاز : 2242 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

  مطالب محبوب
  پنجشنبه 21 اسفند 1393
  سه شنبه 06 آبان 1393
  یکشنبه 04 آبان 1393
  یکشنبه 13 مهر 1393
  سه شنبه 01 مهر 1393
  جمعه 28 شهریور 1393
  چهارشنبه 05 شهریور 1393
  سه شنبه 03 تیر 1393
  سه شنبه 30 اردیبهشت 1393
  سه شنبه 30 اردیبهشت 1393
  شنبه 23 فروردین 1393
  یکشنبه 10 فروردین 1393
  یکشنبه 10 فروردین 1393
  یکشنبه 10 فروردین 1393
  شنبه 24 اسفند 1392
  جمعه 23 اسفند 1392
  سه شنبه 20 اسفند 1392
  سه شنبه 13 اسفند 1392
  سه شنبه 13 اسفند 1392
  سه شنبه 06 اسفند 1392

  مطالب محبوب
  سه شنبه 02 آبان 1391
  شنبه 07 مرداد 1391
  شنبه 31 تیر 1391
  پنجشنبه 09 آذر 1391
  پنجشنبه 19 دی 1392

  صفحات مطالب
  123456789101112131415161718192021222324252627282930

  انتقال سایت

  به دلیل عدم ثبات و غیر قابل اطمینان بودن بلاگ وب و به حکم عقل که جلو ضرر را از هرجا بگیری منفعت است،از این پس هیچ مطلب مهم و یا آموزشی در این سایت قرار داده نخواهد شد و اگر هم بنویسیم،مطالب تبلیغاتی خواهد بود لذا اگر میخواهید مارا دنبال کنید به سایت آموزشی دیگرمان با آدرس زیر تشریف بیاورید»

  http://www.ebtedayi.ir

  بلاگوب ارزش وقت گذاشتن ندارد


  Ads

  اگر اتومـبیل دارید روی همین نوشته کلیک کنید.برای شما خـبر جـالبی داریم

  یه سری چیزهای باحال:کلیک کنید

  دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار ارزان ولی قدرتمند


  آخرین مطالب انجمن

  آرشیو


  درباره وب


  برای ارسال پیام و نظر از بخش تماس با ما استفاده کنید. متاسفانه سیستم ارسال نظر کار نمیکند

  ثبت نام سریع

  نام شما
  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار
  پست الکترونیک
  کد امنیتی

  ورود به سیستم

  نام کاربری
  رمز عبور

  میشا کوشا و آموزش دروس اول تا ششم  :: کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزش ابتدایی می باشد ::

  آموزش ابتدایی

  آموزش ابتدایی

  بلاگ وب

  سرویس وبلاگ نویسی بلاگ وب